Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów

W CZYŻEWIE

18 stycznia 2021 r. rozpoczynają się zajęcia stacjonarne dla klas 1-3. Prosimy o uważne zapoznawanie się z komunikatami na stronie www szkoly oraz zawartymi w wiadomościach przekazywanych przez dziennik elektroniczny.

Szkolne Koło Caritas

 
Szkolne Koło Caritas
przy Szkole Podstawowej
im. Szarych Szeregów w Czyżewie
ul. Polna 5
PL 18-220 Czyżew
tel./fax 862755011


ROK SZKOLNY 2014/15

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Już po raz dziewiąty członkowie Szkolnych Kół Caritas spotkali się na Turnieju Piłki Halowej w Szumowie. Wśród uczestników byli również nasi uczniowie ze szkoły podstawowej. Do boju drużynę chłopców poprowadził Marcin Araźny z kl. Via, natomiast dziewczętom przewodziła Aleksandra Wasilczyk także z klasy VIa.
Mimo dobrej postawy chłopców nie udało się im zająć miejsca premiowanego punktacją, nie mniej jednak deklarują, ze za rok będzie tylko lepiej. Dziewczęta wróciły z pucharem zajmując miejsce III. To one były wzmocnieniem morale dla obu drużyn. Nad pogodną atmosferą w drużynach czuwał ks. Dariusz Gosk, który dobrym słowem i  celną uwagą gruntował strategię gry.
Jan Paweł II już w czasach szkolnych w rodzinnych Wadowicach grywał na bramce i wiadomo, że zawsze zachowywał sentyment do tej pozycji. W 1983 roku przyjął w Castel Gandolfo piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy mieli się właśnie spotkać w Pucharze Zdobywców Pucharów ze słynnym Juventusem Turyn. Jan Paweł II spytał zawodników, kto jest bramkarzem i gdy z grupy wysunął się Tadeusz Fajfer, rzekł mu z uśmiechem, że domyśla się z własnych doświadczeń, że pewnie gra najgorzej z całej drużyny, bowiem wszystko, co złe, zawsze skupia się na bramkarzu.
Dorota Kalupa
Zbigniew Krajewski
Rok szkolny 2012/13

Veni, vidi, vici – przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem
Caritas bawi się!

Mikołaj taki jak Ty

Pielgrzymka SKC
"Najchętniej stał na bramce"
Trochę historii ...NOWI WOLONTARIUSZE

                O kilkunastu nowych członków powiększyło się Szkolne Koło Caritas działające od czterech lat w naszej szkole. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego z rąk asystenta kościelnego koła ks. Dariusza Goska uczniowie z klas IV-VI po Mszy św. o godz. 12.00 otrzymali legitymacje wolontariusza SKC. Podczas Eucharystii przynieśli w darze wizerunek Jezusa Miłosiernego, który będzie umieszczany na lektorium w parafialnej świątyni.

                „Ten kto daje siebie innym: swój czas, swoją pracę, dobre słowo, ponadto czyni to zupełnie bezinteresownie – realizuje wielkie dzieło Miłosierdzia Bożego. Wstępując w szeregi SKC stajecie się świadkami  miłości Jezusa. To właśnie ta wielka miłość Boga do człowieka będzie was posyłać do ubogich, chorych, strapionych …” – mówił do nowo przyjętych wolontariuszy ks. Dariusz.

                Swoja radość z powiększenia się grona członków SKC wyraził miejscowy proboszcz ks. kan. Eugeniusz Sochacki. Dziękował uczniom i ich opiekunom za dotychczasową działalność. Życzył, by Jezus Miłosierny był d la nich zawsze drogą, którą będą kroczyć przez swoje życie.

Tłustoczwartkowe pączki i ... sanna

16 lutego 2012 roku. Z wizytą w zespole poklasztornym w Zarębach Kościelnych

Głos Katolicki, 11 grudnia 2011 r. Nr 50 (488)


W trosce o wspólną historię

1 listopada po raz pierwszy uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas kwestowali na parafialnym cmentarzu w Czyżewie. Kolejny raz zorganizowana przez parafię kwesta zasiliła fundusz przeznaczony na ratowanie najcenniejszych cmentarnych zabytków.

 


Zwycięstwo drużyny naszego szkolnego SKC

 


Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy reprezentujący 22 października w Szumowie nasze Szkolne Koło Caritas podczas VI Turnieju Piłki Halowej „Najchętniej stał na bramce.” Grali rewelacyjnie! Dało im to pewny awans do finału. W meczu o I miejsce pokonali 2:1 reprezentację Ostrołęki. To jednak nie koniec sukcesów: najlepszym bramkarzem turnieju w kategorii szkół podstawowych okazał się zawodnik czyżewskiej drużyny Przemek Popławski. Gratulujemy!

Dziewczętom poszło nieco gorzej, ale też godnie reprezentowały SKC.

Imprezie towarzyszyło szereg ciekawych konkursów, zabaw i tańców, w których nasi uczniowie chętnie brali udział.

Więcej ...

 

IV Piesza Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas do Hodyszewa


Glos Katolicki, 9 października 2001 r., Nr 41 (479)