Historia szkołyAktualnościNasz patronKadraKlasyDokumentyDla rodziców
BIBLIOTEKA
 


Galeria

Koła

Biblioteka

Świetlica

Publikacje

Linki

Plan zajęć

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KSZTAŁCENIU ZINTEGROWANYM

Pierwszy Dzień Wiosny jak zwykle świętowaliśmy wspólnie, w szkole. Obchodziliśmy go w tym roku w piątek 20 marca. Kształcenie zintegrowane witało wiosnę na hali sportowej, natomiast klasy 4-6 na holu pierwszego piętra szkoły.

Ludowy obyczaj każe witać wiosnę hucznie i wesoło. W spotkaniu wiosną nie może oczywiście zabraknąć uczniów.

Uczniowie klas 1-3 radośnie powitały pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uczestniczyli w imprezie - turnieju, na którą złożyły się: konkurs plastyczny "Zwiastuny wiosny", rywalizacja sportowa "Wiosenna olimpiada" oraz zgaduj - zgadula.

Następnie dzieci obejrzały montaż słowno - muzyczny w wykonaniu drugoklasistów. Na scenie pojawiła się Marzanna, którą dzieci przegoniły wraz ze złą zimą oraz Wiosna, której czas na rządzenie światem właśnie nadszedł.

Na zakończenie imprezy ruszył wesoły pochód, aby spalić boginię zimy - słomianą kukłę. Dzieci śpiewały:

"Zgiń, przepadnij zimo

i nie wracaj do nas,

na przyjęcie wiosny

otwórzmy ramiona."


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KLASACH 4-6

Wszystkie klasy miały tak ciekawe zajęcia, że nikomu nie przyszło do głowy nie przyjść tego dnia do szkoły. Z niecierpliwością czekaliśmy na moment pożegnania zimy i powitania długo oczekiwanej wiosny.

Chociaż pogoda nie była wiosenna, to zapał i humory dopisywały. Wszystkie lekcje (oprócz 4) prowadzili uczniowie - nauczyciele byli obserwatorami.

Na 4 godzinie lekcyjnej odbył się apel przygotowany przez wybranych uczniów z klas 4-6 pod kierunkiem pań z zespołu matematyczno-przyrodniczego. Zgromadzeni wysłuchali recytacji wierszy i zaśpiewanych przez uczniów piosenek oraz ciekawej opowieści na temat pojawienia się w Polsce tradycji związanej z obchodami topienia Marzanny. Młodzi aktorzy przedstawili nam również dwa skecze o wiedźmach, które wymyśliły czwartą porę roku – wiosnę oraz o tym jak można spędzić dzień wagarowicza.

Następnie odbyło się kilka ciekawych konkursów, gdzie wyłonieni wcześniej reprezentanci klas musieli popisać się swoją wiedzą na temat wiosny, rozwiązując zagadki i odgadując luki w przysłowiach oraz wykreślając nazwy wiosennych kwiatów. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w konkursach i świetnie się przy tym bawili. Za swoje zaangażowanie wszystkie klasy otrzymały dyplomy.

 

wstecz 

                                            

© 2010 Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie