Historia szkołyAktualnościNasz patronKadraKlasyDokumentyDla rodziców
BIBLIOTEKA
 


Galeria

Koła

Biblioteka

Świetlica

Publikacje

Linki

Plan zajęć

 

 

Dzień Ziemi w kształceniu zintegrowanym

Klasy kształcenia zintegrowanego uczestniczyły w realizacji projektu edukacyjnego „Z ekologią na ty”. Projekt miał na celu popularyzację wiedzy na temat ochrony przyrody,  uświadomienie uczniom zagrożeń środowiska naturalnego jak również kształcenie u dzieci nawyków ekologicznego  zachowania.

      Nauczyciele klas I – III przeprowadzili cykl zajęć dotyczących treści ekologicznych. Uczniowie wykonali plakaty na temat „Ziemia – nasza planeta” i uczestniczyli  w konkursie wiedzy ekologicznej. Dnia 22. 04. odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę Ib, następnie na pokazie mody ekologicznej,  klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie kreacje.

      Obchody Światowego Dnia Ziemi zakończył „Zielony marsz” ulicami Czyżewa, który jest tradycją w naszej szkole od wielu lat. Serdecznie dziękujemy za zabezpieczenie przemarszu policjantom z Posterunku Policji w Czyżewie.

 Dzień Ziemi w klasach 4-6

Dnia 24 kwietnia 2009 r. W Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.

W apelu udział wzięli dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klas 4-6.

Przedstawienie z udziałem klasy 5a zaczęło się od scenki ze Smurfami. Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali nam, że „nie ma życia bez wody” Dzieci przytoczyły też zadziwiające fakty związane z wodą. Człość dopełniły wzorowo wykonane piosenki oraz oryginalne bardzo staranne dekoracje.

Po występie głos zabrała pani dyrektor Anna Sienicka, która podziękowała uczniom za przygotowanie tak pięknego przedstawienia.

Całe widowisko było nie tylko zabawne, ale i pouczające. Z całą pewnością można je zaliczyć do udanych.

Warto nadmienić, że występ powtórzony został dnia 27 kwietnia 2009 r w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie dla młodszej widowni oraz zaproszonych gości.

   

                                              

 

© 2010 Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie