Historia szkołyAktualnościNasz patronKadraKlasyDokumentyDla rodziców
BIBLIOTEKA
 


Galeria

Koła

Biblioteka

Świetlica

Publikacje

Linki

Plan zajęć

 

 

  • Warta przy grobie Sybiraków.

Dnia 1 listopada 2008 roku, harcerze z 3 Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów pełnili wartę przy Grobie Sybiraków na czyżewskim cmentarzu.

Pamięć poległych Sybiraków uczcili druhny i druhowie: Tomek Jadczak, Tomek Supeł, Ela Krajewska, Lidka Skupiewska, Beata Stokowska, Justyna Zaremba, Joanna Tryniszewska, Wiktoria Stańczuk, Agnieszka Sienicka. Harcerzami opiekowały się: pwd Małgorzata Kaczyńska i pwd Anna Walaszek

  • Wycieczka do Nowogrodu i Drozdowa.

Harcerze z 3 DH i 6 DHS uczestniczyli dnia 18 listopada 2008 r. w wycieczce do Nowogrodu i Drozdowa. Wycieczka ta była jednym z zadań realizowanych w ramach projektu „Harcerze poznają historię i tradycje swojego regionu”.

W Nowogrodzie druhny i druhowie oglądali zabytkowe chaty i warsztaty pracy z XIX i pocz. XX wieku. Opowieści pani przewodnik o założycielu skansenu – Adamie Chętniku skupiły uwagę wszystkich harcerzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy przyrodnicze w Muzeum w Drozdowie. Wyjątkowy wystrój wnętrz i pamiątki przybliżyły uczniom postać ks. Lutosławskiego – twórcę krzyża harcerskiego i prekursora harcerstwa na Podlasiu.

  • Zlot Drużyn harcerskich w Rosochatem Kościelnem.

W dniach 17-18 październia 2008 roku harcerze z Czyżewa (6 GDH im. Sybiraków, 3 DH im. Szarych Szeregów i 8 CDW) pod opieką phm Jolanty Wajszczyk, pwd Anny Walaszek i dh Anny Łapińskiej uczestniczyli w III Jesiennym Zlocie Drużyn Harcerskich w Rosochatem Kościelnem. Harcerze sprawdzili swoje umiejętności w biegu patrolowym. Wspólny krąg przy wieczornym ognisku i „Festiwal zabawy” dostarczyły wychowankom wielu, niezapomnianych wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratowniczy przygotowany przez Straż Pożarną z Wysokiego Mazowieckiego. Przewóz uczniów zapewnił Urząd Gminy w Czyżewie Osadzie.

wstecz 

                                              

© 2010 Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie