Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów

W CZYŻEWIE

Aktualności

28.02.2018

„Dobry Zawód – Fajne Życie”


Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznać się z różnorodną ofertą szkól średnich. Była również możliwość „doświadczenia” niektórych zawodów. Nasze uczennice skorzystały z usług starszych koleżanek uczących się fryzjerstwa. Uczniowie łomżyńskiej „wety” pozwolili wziąć na ręce szczenięta szukające domu. Uczniowie szkól mechanicznych prezentowali młodszym, jak działa silnik spalinowy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się schematy elektryczne rozłożone na ścianach, zainteresowanie budziły roboty rozwożące ulotki… Można było spróbować, jak się rzeźbi w drewnie – słowem giełda zawodów i możliwość poznania ich bliżej.

Nasi uczniowie z wyjazdu byli szczególnie zadowoleni, ponieważ czworo z nich odebrało nagrody za zwycięstwo w konkursie wiedzy o zawodach na etapie subregionalnym. Kinga Szulborska, Damian Godlewski, Jakub Konopacki i Sebastian Parzych otrzymali bony w wysokości 300 zł do realizacji w sklepach „ Empik”.

Wyjazd był bardzo udany. Wróciliśmy zadowoleni, niektórzy z nagrodami inni z pomysłem na dalszą edukację, a ci którzy nie wybrali szkoły przynajmniej mieli możliwość skorzystania z usług fryzjerskich.

Marzena Trzaska