Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów

W CZYŻEWIE

Aktualności

01.06.2017

XIV Hodyszewskie Dni Gimnazjalistów


Spotkanie młodych zaczęło się tradycyjnie Mszą Świętą sprawowaną przez prowincjała ks.dr Zenona Hanasa. Pokrzepieni duchowo po Mszy Św. dalej wzmacnialiśmy się w wierze  z zespołem „Wyrwani   z niewoli”. Tak przygotowani duchowo, poszliśmy walczyć fizycznie. Najpierw z komarami. Mocny przeciwnik. Potem z zadaniami: typu tor przeszkód, przygotowanie scenki, następnie ognisko  z pieczeniem kiełbasek. Naszym przewodnikiem była druhna Ania, która reprezentowała drużynę „Skautów Europy”   z Białegostoku. Oprócz ciekawych zabaw i pląsów, które nam zaproponowała w osłupienie wprawiła  niektórych uczestników , opowiadając o obozach, na których sami muszą sobie zrobić łóżka, sami sobie gotują. Pracują, bawią się i są szczęśliwi, że sami sobie mogą zorganizować wypoczynek. We wszystkich działaniach towarzyszy im pomoc z „Góry”, bo jak sami mówią mają „mocne plecy” , ponieważ wspiera ich sam Święty Jan Paweł II.

Kiedy już byliśmy najedzeni, pokazaliśmy przygotowane scenki, ruszyliśmy w drogę do Nowych Piekut. Organizatorzy musieli bardzo się napracować, aby znaleźć tak trudną i piaszczystą trasę . Przebrnęliśmy. Piach był wszędzie. W plecakach , na ubraniach, we włosach. Paliło słońce. Brudni, opaleni dotarliśmy do szkoły w nowych Piekutach, która gościnnie przyjęła nas ciepłym bigosem. Po szybkich przygotowaniach gimnazjaliści stawili się na dyskotekę.

O brzasku, następnego dnia większość uczestników była gotowa do dalszego działania. Robiliśmy wywiady z mieszkańcami i projektowaliśmy koszulki. Zadania były wykonane szybko i dokładnie. Najtrudniej czekać było na werdykt… Drugie miejsce to ogromny zaszczyt. Ale nie dokonaliśmy tego sami. Bardzo dziękujemy władzom naszego miasta i gminy. Dzięki środkom, jakie otrzymaliśmy od pani Burmistrz dostaliśmy niemal maksymalną ocenę za wygląd grupy. Wszystkie zakupione przybory pomogły nam sprawnie wykonywać zadania.  To był wartościowo spędzony czas, zostawiliśmy „srebrny” ślad.  Mamy nadzieję, że dyrekcja szkoły, władze są z nas, gimnazjalistów, dumni.

Marzena Trzaska

Kliknij, aby obejrzeć:  RELACJA FOTO I WIDEO