Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów

W CZYŻEWIE

18 stycznia 2021 r. rozpoczynają się zajęcia stacjonarne dla klas 1-3. Prosimy o uważne zapoznawanie się z komunikatami na stronie www szkoly oraz zawartymi w wiadomościach przekazywanych przez dziennik elektroniczny.

Aktualności

13.12.2011

VII Mikołajkowy Zlot


 

W dniach 9 – 10 grudnia 2011 r. odbył się w Czyżewie VII Mikołajkowy Zlot Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych Hufca Nadnarwiańskiego.

Tradycyjne spotkanie Mikołajkowe przygotowali harcerze czyżewskich drużyn: 3 DH im. „Szarych Szeregów”, 6 DHS im. „Sybiraków” i 8 CDW z instruktorami Jolantą Wajszczyk, Haliną Lipińską, Anną Walaszek, Anną Łapińską i Małgorzatą Kaczyńską – przy wsparciu dyrekcji szkół.

Przybyli do Czyżewa: harcerze z 22 DH „Łowcy Przygód” i Gromada Zuchowa ze Srebrnej,  14 DH z Rosochatego Kościelnego, 10 Gromada Zuchowa „Bractwo Tęczy” z Łomży. Po raz pierwszy w pełnym składzie uczestniczyły w Zlocie zuchy „Duszki” z Czyżewa z dh Małgorzatą Kaczyńską.  Bardzo żałujemy, że nie skorzystały z zaproszenia drużyny, które niezawodnie corocznie przybywały na Zloty do Czyżewa.

Komendantka Hufca Nadnarwiańskiego hm Dorota Górska była honorowym gościem Zlotu i wspomagała w prowadzeniu zajęć. Podczas świeczkowiska

dh komendantka przyjęła Przyrzeczenie od harcerzy ze Srebrnej.

Pierwszy dzień zlotu upłynął na wspólnym śpiewaniu (dziękujemy druhnom

z Łomży za prowadzenie śpiewu, grę na gitarach i naukę pąsów) i prezentacji drużyn zgromadzonych wokół ognia. Wszyscy obejrzeli prezentację, której tematem była historia ZHP w Czyżewie. Były też wieczorne zabawy, wspólne redagowanie wesołej historyjki o druhu Świętym Mikołaju. Zuchy wykonywały mikołajkowe ozdoby na choinkę, którą następnie udekorowały swoimi rękodziełami. Wszyscy uczestnicy Zlotu otrzymali serduszka, na których każdy wpisał swoje życzenia czy pozdrowienia skierowane do harcerskiej braci. Serduszka z dedykacjami połączyliśmy we wspólny łańcuch, który udekorował zlotową choinkę. Pozostanie w harcówce jako pamiątka Zlotu. Odbyły się też zabawy i gry sportowe po kolacji. Oczywiście noc była bezsenna, co jest stałą atrakcją Zlotu.

W sobotni poranek drużyny wyruszyły na krótki bieg patrolowy. Tym razem nie było sprawdzianów i wystaw. Wszyscy  na punktach kontrolnych znaleźli stroiki świąteczne – zlotową pamiątkę. Z dużym zainteresowaniem harcerze i zuchy obejrzeli pokazy mistrzowskiego zespołu SHIHAN 5 DAN, prowadzonego przez trenera Artura Więzowskiego. Po pokazie nie było końca pytaniom i ćwiczeniom, które prowadzili mistrzowie sztuki walk wschodnich. Wielu skrycie marzyło

o opanowaniu sztuki chodzenia po ścianie (na wysokość 1,5 m), którą zaprezentował jeden z uczestników zespołu. Na apelu podsumowującym uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz ze świątecznymi życzeniami. Uczestników zlotu było mniej niż zwykle, ale czuliśmy się jak w rodzinie.

Zloty harcerskie są okazją do spotkań w kręgu harcerskim. Tu uczą się, bawią i współpracują instruktorzy, harcerze i zuchy. Dzielą się doświadczeniami, umiejętnościami i wiedzą o skautingu oraz serdecznością i życzliwością w duchu braterstwa.  

Może za rok spotkamy się w Czyżewie, nie na Zlocie Mikołajkowym, a Noworocznym w styczniu, jeśli drużyny nie pogardzą serdecznym zaproszeniem.

           

Komendantka Zlotu  phm Halina Lipińska

Zapraszamy do galerii zdjęć